Яку категорію біженців повернути найважче: Інститут демографії здивував відповіддю.


Працівник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи, Олексій Позняк, повідомив, що під час російської агресії в Україну близько 6,5 мільйонів українців емігрували за кордон. За його словами, повернення тих, хто працював закордоном, є простішим порівняно з трудовими мігрантами, які займались некваліфікованою працею в Україні та перебувають у задоволенні знайденої за кордоном роботи. Проте частина біженців задоволена заробітною платою, але не задовольняє їх соціальний статус. В іншій країні багато українцям не вдається знайти роботу на тому самому рівні, на якому вони працювали в Україні, оскільки пропонують прості роботи.
Олексій Позняк вважає, що наразі не доцільно стимулювати повернення емігрантів, але держава повинна забезпечити їх безпеку та здоров'я. В майбутньому планується впровадження заходів для повернення біженців після завершення війни, але це повинно відбуватися добровільно. Також важливо підтримувати зв'язки з українцями за кордоном, щоб показати їм інтерес держави до співпраці.
Директорка Інституту демографії Елла Лібанова вважає, що в Україні до біженців має бути забезпечений належний соціальний статус.
Читайте також
- В Україні створили портал для координації осіб, зниклих безвісти за особливих обставин: деталі
- В Естонії засуджено двох громадян Молдови через підпал ресторану Slava Ukraina
- Викрадали мігрантів та просили викуп. Польща затримала українців
- Вбивство українки та її дочки у Німеччині: зʼявилися нові деталі
- Американські роботодавці скаржаться на працівників-зумерів
- На фронті загинув майор ДСНС. Згадаймо Богдана Братка