Чи справді жінки не хворіють на дальтонізм — неочікувана правда.


Чи може бути дальтонізм у жінок
Дальтонізм ще часто називають колірною сліпотою. Ця хвороба може бути вродженою або ж набутою. Вона характеризується нездатністю очей розрізняти деякі кольори.
Дальтоніки не бачать різниці між червоним й зеленим або ж, наприклад, між синім та жовтим. Найчастіше зустрічається дефект червоно-зеленого спектра кольору. Синьо-жовтий зустрічається дещо рідше.
Існує популярна думка про те, що дальтонізм може вражати лише чоловіків. Насправді ж, жінки також можуть хворіти на дальтонізм, однак це стається набагато рідше. Як свідчать численні дослідження, приблизно 8% чоловіків хворіть на дальтонізм проти 1% жінок. При цьому синьо-жовтий дефіцит зору зустрічається у жінок і чоловіків в однаковій кількості.
Така статистика пов'язана з розташуванням гена, який відповідає за сприйняття кольорів, на X-хромосомі. У чоловіків є лише одна X-хромосома, а у жінок — дві. Через те що для розвитку дальтонізму мутація повинна бути присутня на обох хромосомах, то у жінок це трапляється значно рідше.
Нагадаємо, раніше ми писали про тест за кольорами, який розповість все про ваші стосунки.
Також ми розповідали про те, як насправді кольори впливають на психіку людини.
Аналізуючи інформацію про дальтонізм у жінок, можемо зрозуміти, що хоча ця хвороба поширеніша серед чоловіків, жінки також можуть стикатися з нею, хоча рідше. Пояснення полягає в розташуванні генів на X-хромосомі, що дозволяє зрозуміти, чому у жінок дальтонізм виявляється менш часто.Читайте також
- Помідори гниють на городі — як врятувати врожай від хвороби
- Астросиноптики попередили про небезпеку — магнітні бурі сьогодні
- Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами — правила у 2025 році
- Популярні звички, які насправді шкодять — зверніть увагу на них
- Ветерани можуть безкоштовно лікувати зуби — куди звертатись
- Еколог розповів, чи варто їсти морепродукти з Чорного моря