Голова ради резервістів Сухопутних військ пояснив, чим небезпечна ракета «Ярс».


Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс": загроза за словами експертів
За словами голови Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Івана Тимочка, міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" та "Ошенькік" можуть перевозити ядерні боєголовки, що становить серйозну загрозу. Експерт вказав, що ці ракети можуть мати значне відхилення та не відрізняються точністю. Похибки в їхньому попаданні на відстань 500 метрів не вирішальні, оскільки ядерна зброя має ширший радіус ураження.
“В іншому випадку це просто великий носій якогось заряду, який може завдати серйозних проблем. Але, враховуючи, що їхня вартість $50-100 млн, на цю суму противник може ефективніше використати, наприклад, десять «Калібрів», собівартість якого в межах 7-11 млн, залежно від номенклатури спорядження і компонентів”, – розповів Тимочка.
Проте за словами експерта, російське військове керівництво не ризикує розпочати ядерну війну, оскільки це призведе до непоправної руйнації. Такі кроки Путіна та його оточення можуть мати лише негативні наслідки.
Демонстративні дії Кремля
Останні дії Росії, яка планує навчальний випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 з комплексу "Ярс", спрямовані на тиск та залякування України, ЄС і НАТО. Раніше Росія провела випробування ракет, таких як "Орєшнік", щоб продемонструвати свою військову потужність.
Ці дії спричиняють зростання напруги в регіоні та свідчать про те, що Кремль намагається підкреслити свою ядерну силу перед світовим співтовариством.
Читайте також
- Колапс в аеропортах РФ: через загрозу дронів скасовано майже 100 рейсів
- Зеленський назвав розмову з Трампом найпродуктивнішою та анонсував домовленості щодо ППО
- Генсек ООН засудив удари РФ по Україні та заявив про ризик для ядерної безпеки
- Зеленський розповів, які країни допоможуть Україні виробляти дрони та зброю
- Росія підняла в повітря МіГи: тривога лунала по всій Україні
- Росія атакувала Старокостянтинів «Кинджалами»