Миротворці в Україні: Франція та Британія обговорюють можливість відправки військ.


Франція та Велика Британія готуються відправити миротворців до України
Президент Франції Еммануель Макрон та прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер розглядають можливість відправити свої військовослужбовців до України як миротворчий контингент. Це рішення Париж і Лондон приймають після можливої угоди між Києвом та Москвою про припинення бойових дій, повідомляє The Telegraph.
Згідно з цим планом, миротворці зі Заходу гарантуватимуть безпеку України у разі укладання угоди з Росією щодо припинення вогню. Ця ідея все частіше обговорюється не лише у публічних дебатах, а й на закритих засіданнях у Вестмінстері (уряд Великої Британії), повідомляє The Telegraph.
Еммануель Макрон уже обговорив цю ідею з українським президентом Володимиром Зеленським і прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Щодо переговорів між Кіром Стармером і Макроном, офіційні особи не коментують їх деталі. Проте численні авторитетні джерела уряду Великої Британії стверджують, що Стармер ще не погодився повністю з цією ініціативою.
The Telegraph наводить три можливі сценарії розгортання військ Великої Британії та інших країн, які допомагатимуть як миротворці в Україні. Перший варіант - заморозити лінію фронту, при якому Росія зберігатиме контроль над тимчасово окупованими територіями на сході та півдні країни. Другий варіант - захищати Київ за допомогою західних військ, а третій - створити "повітряний щит" на території Польщі і одночасно навчати українські ЗСУ.
Читайте також
- Сили оборони відбивають спроби росіян висадитися на острові Бугаз та форсувати Дніпр
- У Трампа розробили пакет санкцій проти банківського сектора РФ та "Газпрому": Reuters про деталі
- Держдеп США схвалив пакет з навчання та підтримки F-16 для України на суму $310,5 млн
- Українці вже отримали понад 62 тисячі витягів із Реєстру зниклих безвісти
- Україна не прийме мир за будь-яку ціну: Сибіга назвав 3 ключові червоні лінії у переговорах з РФ
- Росія посилила атаки після початку мирних переговорів: дані ООН