Продаж житла – за криптовалюту. Стало відомо, хто в Україні перейшов на цифрові гроші.


Президентка Асоціації ріелторів України Олена Гайдамаха повідомила, що в Україні криптовалюта використовується для купівлі-продажу дорогого житла. За її словами, такі операції нечасті і переважно здійснюються тими, хто проживає за кордоном і хоче легалізувати свої кошти. Оплата податків за ці операції проводиться у безготівковій формі, в гривні.
Під час війни ціни на житло значно знизилися. Тепер квартири або будинки, які раніше коштували від 3 до 5 мільйонів доларів, можна придбати за 1,5-2 мільйона. За словами Гайдамахи, житло купують люди, які мають достатньо коштів і не користуються іпотечними кредитами. Найпопулярніші - однокімнатні квартири з мінімальним оздобленням.
Не повірите, але покупці цікавляться житлом в будинках, які зазнали обстрілів. За словами одного з ріелторів, такі квартири продаються за 60 тисяч доларів і більше. На них є попит.
Крім того, Гайдамаха розповіла про зміни в державній програмі "єОселя". Згідно з новими умовами, до грудня 2024 року будь-яку нерухомість, що не старше 55 років, можна буде купувати у маленьких населених пунктах. Раніше програма "єОселя" передбачала кредитування житла, введеного в експлуатацію не більше трьох років.
Наразі ринок оренди житла у Києві ще не досяг попереднього рівня перед війною. Це підтверджує Гайдамаха. Вартість оренди квартир поступово зростає, але ще не досягла попереднього рівня. Наприклад, раніше за одну з таких квартир платили 19 тисяч гривень на місяць, а зараз - 16 тисяч.
Читайте також
- У Харкові внаслідок вибуху невідомого пристрою травмувались двоє осіб
- Індія нападе найближчим часом. Пакистан отримав дані
- Чому у міністра – міністерка, а в педіатра – педіатриня? Мовознавиця пояснила закономірності творення фемінітивів
- Зрадниця Більченко завербувала «азовця» і дала наказ спалити музей Бандери
- Римо-католицький єпископ назвав вчинок Папи Франциска, який точно показав, що він на боці України
- Ринок тютюну і алкоголю повертається у тінь? Гетманцев заявив про «тривожний відкат»