Туреччина навряд чи остаточно відмовиться від вступу до ЄС – експерт.


Туреччина подала заявку на вступ до групи країн БРІКС, аналітик Євгенія Габер з Карлтонського університету вважає, що це свідчить про успіх Туреччини і її бажання співпрацювати з іншими країнами, а не обмежуватися лише Європою.
Експерт стверджує, що це не означає, що Туреччина відмовилась від Євросоюзу, але хоче зайняти центральну позицію в новому багатополярному світі і створити альянси поза західним світом. Вона також вказує на те, що якби у Туреччини були реальні перспективи вступу до ЄС, то вона не подавала б заявку на вступ до БРІКС.
Подача заявки в БРІКС має два мотиви. Перш за все, Туреччині не заборонено вступати до БРІКС, навіть як державі-кандидату до ЄС. Але питання з митним союзом між БРІКС і ЄС залишається відкритим. Другий мотив - заявка дає можливість Туреччині показати свою незалежність і дружбу з Росією та Китаєм.
Проте, економічні зв'язки Туреччини з Росією та Китаєм слабкіші, ніж з ЄС та США. Аналогія з постзахідним світом, яку описує президент Ердоган, не є обґрунтованою. Варто також відзначити, що голова МЗС Туреччини бере участь у зустрічі голів дипломатичних служб ЄС, а Туреччина продовжує переговори з ЄС. Це свідчить про те, що Туреччина не обирає між ЄС і БРІКС, а хоче розглядати всі можливості і підтримувати свої інтереси в євроатлантичному просторі.
Джерело: ZN.UA
Читайте також
- "Ми втомилися": у Трампа зробили різку заяву про війну в Україні
- США передали Україні план Трампа щодо закінчення війни: WSJ розкрив подробиці
- Від постачання зброї до інвестицій у виробництво: ЄС змінює стратегію підтримки України
- Винищувачі Британії двічі за тиждень перехоплювали літаки РФ біля кордонів НАТО
- Кремль готує російське суспільство до можливого тривалого конфлікту з НАТО - ISW
- Закон про землю: хто тепер захищений від повернення майна державі