Тюрма – наче курорт. Як живуть та на що скаржаться окупанти у полоні .


Журналісти "Фактів тижня" показали найбільший табір для військовополонених, розташований на Західній Україні. Тут є теплиці, де вирощують свіжі овочі, шпиталь із апаратом МРТ та стоматологічним кабінетом, церква, щоб замолити гріхи. Про це інформує "Главком".
У таборі для військовополонених харчують тричі на день. На обід - борщ, каша з м'ясом, вінегрет та хліб, який тут же й печуть. Готують лише телятину, щоб мусульмани могли їсти. Один із полонених, Даріо, приїхавши вбивати українців з Куби, хвалить їжу.
Окупанти працюють на будівництві або виготовляють вуличні меблі та штучні ялинки.
У полонених є скарги. Наприклад, Денис Говоруха нарікає, що йому доводиться відбувати покарання поруч зі злочинцями, як на війну потрапивши з тюрми. Петро Прима з Криму, якого засудили за державну зраду, стверджує, що не вірить у довгожиття України і висловлює підтримку Росії.
8 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що українські військові на Донеччині затримали двох громадян Китаю, які воювали в складі російської армії. Зеленський доручив міністру закордонних справ негайно зв'язатися з Пекіном і з'ясувати, як Китай збирається на це реагувати.
Відомо, що громадян Китайської Народної Республіки затримано воїнами 81 окремої аеромобільної Слобожанської бригади ДШВ та 157-ї окремої механізованої бригади.
Служба безпеки України вже провела перші допити полонених китайців, які отримують медичну допомогу із згаданої міжнародної конвенції та знаходяться в Києві.
Читайте також
- ISW оцінив, чи готовий Путін йти на компроміси на переговорах з Україною
- Україна втратила пілота F-16: що відомо про загиблого Павла Іванова
- Найманці, а не кадрові солдати: Reuters дізнався, чи мають полонені китайці відношення до уряду КНР