У Японії стався витік десятків тонн радіоактивної води з АЕС «Фукусіма-1».


На АЕС "Фукусіма-1" в Японії у результаті витоку радіоактивної води з будівлі енергоблоку, в лютому і зараз, виникла ситуація з підтопленням підвалу. Але, за щасливим збігом обставин, вода не потрапила до довкілля з-за заходів, які були прийняті. Відповідну інформацію надано Токійському електроенергетичному комплексу.
Про витік було відомо після того, як було помічено раптове зниження рівня води в одному із резервуарів для контролю рідини у басейні для охолодження відпрацьованого палива. Для перевірки стану приміщень енергоблоку був використаний робот, а подачу нової води призупинили.
Це вже не перший раз, коли сталося подібне - в лютому вже був випадок витоку радіоактивної речовини на АЕС "Фукусіма-1". Тоді частина радіоактивної води потрапила в ґрунт, але в море її не викидали.
Попри це, Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) схвалило план Японії щодо відведення забрудненої води з АЕС "Фукусіма-1" в Тихий океан. Голова МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі вважає, що це не матиме значного радіологічного впливу на людей та довкілля, хоча й зіштовхнулось з опозицією з боку Пекіна та місцевих мешканців.
Читайте також
- Через атаку дронів у Кривому Розі, жінка згоріла живцем у власній оселі (оновлено)
- Генштаб відреагував на заяву Міноборони РФ про «високоточний удар» по Кривому Рогу
- Росія видала цинічну заяву про ракетний удар у Кривому Розі
- Медійники закликали владу обміняти пропагандиста Молчанова на полоненого Хилюка
- Яєчна криза у США: американці вигадали, як нестандартно святкувати Великдень
- Урядовий фонд в США припинив фінансування програми перекладів української літератури англійською