Від F-35 до Patriot: ЄС перегляне залежність від американської зброї.

Зображення військової техніки ЄС та США
Зображення військової техніки ЄС та США

Європа шукає нові джерела постачання озброєння

Європейські країни активно шукають альтернативи постачання озброєння через напруження у відносинах між Брюсселем і Вашингтоном. Але вони не поспішають повністю відмовитися від американських виробників.

Одним з найчутливіших питань для європейських урядів стало питання закупівлі винищувачів F-35. Це викликало серйозні дискусії щодо створення європейського аналога цих літаків.

Проте, закупівлі озброєння це лише одна сторона монети. Європейські держави також все більше розглядають можливість створення власної автономної оборонної промисловості.

У свою чергу, адміністрація президента США Дональда Трампа ставить перед союзниками по НАТО вимогу збільшити витрати на оборону. Сам Трамп навіть загрожує пропустити саміт НАТО у червні, якщо країни-члени не зобов'язуються виділяти щонайменше 5% ВВП на оборону.

Сполучені Штати самі поки що не досягли таких витрат. Німецький уряд вже вірить в серйозність заяв Трампа і готується збільшувати свої оборонні витрати.

Навіть при такому тиску з боку США, багато європейських країн визнають, що їхні оборонні бюджети потребують збільшення. НАТО вже прийняло рішення визначити критичні слабкі місця і посилити їх.

За словами представника уряду однієї з країн Центральної Європи, пріоритетом на наступні 20 років буде створення протиповітряної оборони. Вони вже розглядають альтернативи американській системі Patriot.

Аналіз:

Європейські країни активно розвивають свої оборонні потужності і створюють незалежні постачальницькі ланцюги озброєння. Вони не хочуть повністю залежати від США і готові збільшити витрати на оборону. Створення власної промисловості дозволить їм забезпечити безпеку своїх країн і бути менш залежними від зовнішніх виробників.


Читайте також

Реклама