Вплив Росії у Східній Європі погіршив ситуацію з епідемією ВІЛ.


Зростання ВІЛ-заражень та смертності від СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії
За останні роки кількість нових діагнозів ВІЛ зросла на 20%, а смертність від СНІДу збільшилася на 34%. Це найвищі темпи зростання у всьому світі. Таку інформацію надали лідери у галузі охорони здоров'я під час брифінгу 25-ї міжнародної конференції зі СНІДу.
За повідомленнями The Guardian, російська пропаганда гальмує роботу з лікування та профілактики інфекції, зокрема серед наркозалежних та представників ЛГБТК+ спільноти. Вона також унеможливлює доступ до послуг замісної терапії опіоїдами.
Крім того, закони про "іноземних агентів" у деяких країнах Східної Європи та Центральної Азії, які натхнені Росією, ставлять перешкоди перед благодійними організаціями, що отримують фінансування з-за кордону, і призводять до закриття деяких з них.
Спеціальний радник Європейського бюро ВООЗ Мішель Казачкін зазначив: "Російський вплив у сусідніх країнах очевидний і зростає".
За словами Мішеля Казачкіна, російська пропаганда шкодить суспільству та створює перешкоди у доступі до охорони здоров'я. Наприклад, наслідком російського впливу стало закриття слабкої програми терапії опіоїдними агоністами в Казахстані.
За словами колишнього члена парламенту Киргизстану Наталії Нікітенко, багато громадян Центральної Азії працюють у Росії, але через страх депортації, люди, які заражені ВІЛ або залежні від наркотиків, уникають проходження лікування.
На щастя, в Україні національна програма з протидії ВІЛ працює незважаючи на російське вторгнення, і кількість людей, які отримують необхідну терапію, знову зростає.
Джерело: Укрінформ
Читайте також
- Європа шукає шляхи стримування Росії без миротворців
- Ядерна загроза: Україна отримає ізраїльську плацентарну терапію проти радіаційного ураження
- ЗМІ розкрили деталі можливого мирного плану для України
- Імпорт цивільних безпілотників в Україну зріс на третину з початку року
- В Україні модернізують систему управління оборонними ресурсами за стандартами НАТО
- Війна у Газі: як ХАМАС викривлює статистику загиблих - дослідження