РФ зламала камери спостереження, щоб шпигувати за допомогою Україні? Реакція прикордонників.

РФ зламала камери спостереження, щоб шпигувати за допомогою Україні? Реакція прикордонників
РФ зламала камери спостереження, щоб шпигувати за допомогою Україні? Реакція прикордонників

Російсько-українські конфлікти: РФ мала доступ до 10 тисяч камер спостереження на кордоні з Україною

За інформацією, знову розгортається скандал з Росією у центрі уваги. На цей раз розвідувальні служби Великої Британії та її союзники заявляють, що Російська Федерація мала доступ до десять тисяч камер спостереження на кордоні з Україною. Головною метою таких дій було шпигунство та перешкодження потоку західної допомоги до України. Про це повідомило видання The Guardian.

Для того, щоб захистити себе від подібних атак, Національний центр кібербезпеки Великої Британії закликав компанії, які доставляють допомогу, негайно прийняти заходи з кібербезпеки.

«Окрім нападів на логістичні структури, учасники підрозділу 26165, ймовірно, мали доступ до приватних камер в ключових місцях, таких як прикордонні пункти, військові об'єкти та залізничні станції, для відстеження переміщення матеріалів до України».

Також варто відзначити, що хакерська група з російськими зв'язками, відома як APT 28 або Fancy Bear, змогла потрапити до камер поруч з військовими об'єктами та залізничними станціями для контролю над перевезеннями до України: 80% на території України, 10% в Румунії, 4% в Польщі, 2,8% в Угорщині та 1,7% в Словаччині.

Крім того, спостерігалися спроби доступу до конфіденційної інформації про вантажі, таких як розклад руху поїздів та транспортна документація. Один із прикладів - «в одному випадку зловмисники намагалися використати голосовий фішинг, щоб отримати доступ до привілейованих облікових записів, видаючи себе за ІТ-персонал».

Натомість, Державна прикордонна служба України повідомила, що не отримувала інформацію про вторгнення до камер на прикордонних переходах. Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко підкреслив, що така інформація не надходила від прикордонників сусідніх країн стосовно втручання у їхні інформаційні системи, зокрема системи відеоспостереження.

Цей випадок нагадує про важливість захисту від кіберзагроз і підкреслює необхідність постійного підвищення кібербезпеки для запобігання подібним атакам у майбутньому.


Читайте також

Реклама